DOLAR
18,4603
EURO
17,7976
ALTIN
963,95
BIST
3.260,15
,

Uzmanlardan Altın Uyarısı! 7 Haziran

Uzmanlardan Altın Uyarısı! 7 Haziran
Sponsorlu
08.07.2022 17:56
0
A+
A-

Bu Tahmin Çok Konuşulacak! Altın İçin Uzman İsimler Uyardı! Altın Uzmanları Fiyatların Gittiği Dip Seviyesini Söyledi!

Uzmanlardan Altın Uyarısı! Altın fiyatları hem küresel piyasalarda hem de içerde dalgalı seyretmeye devam ediyor. Uzman isimlerin bayram haftası kapanışı öncesinde açıklamaları ise gündem yarattı! Altın yatırımı olanlar aman dikkat!

Hafta başından itibaren düşüş eğilimi gösteren altın fiyatı, yatırımcıların da tedirgin olmasına neden oldu. Türkiye’de BDDK kararları sonrasın düşen dolar kuru sonrasında gerileyen altın fiyatları ise yaşanan yeni artışla yukarı yönlü küçük bir eğilim gösterdi. Uluslararası altın piyasalarına ilişkin korkutan dip seviyelerine açıklayan uzmanların yanı sıra iç piyasalara ilişkin uzman isimden yeni tahminler geldi. Altın yatırımı yapmak isteyenlerin bu seviyelere dikkat etmeleri tavsiye ediliyor.

İslam Memiş Çok Konuşulacak Altın Tahminini Açıkladı!

Uzmanlardan Altın Uyarısı! Yurt içi piyasalarda altın fiyatlarının bayram haftasında yaşadığı hareketlilik dikkat çekiyor. Dolar kurunun yeniden yükselmesinin ardından gram altında da ilerleyiş görüldü. Dolar endeksi 20 yılın zirvesinde soluklansa da yurt içinde dolar/TL görünümü hiç olmadığı kadar hareketli bir şekilde yükseliş eğilimine devam ediyor.

Ünlü Finans Analisti İslam Memiş ise yaptığı yeni açıklaması ile gündem yarattı. Vatandaşların yaptığı yatırımın, perde arkasından finans sektörünü yönetenler için sadece bir ‘’çekirdek parası’’ olduğunu ifade eden İslam Memiş, altın fiyatlarında tahminlerini aktardı. Ons altının yedi ayın en dibinden toparlanmaya çalıştığını ifade eden İslam Memiş, gram altın fiyatlarında yıl sonu beklentilerini iyileştirdi. Uzmanlardan Altın Uyarısı!

Sponsorlu

Altın Yatırımı Olanlar Tuzağa Düşebilir!

İslam Memiş’e göre altın yatırımcısının bu dönemde çok temkinli olması gerektiği aktarılıyor. ‘’Altın fiyatı düştü’’ olarak görülen haberlerin ons altına işaret ettiğinin unutulmaması gerektiğini söyledi. Ekranda gram altın fiyatının ise 977 lira seviyelerinden görülse de bankadan alındığında bu oranını 994 liralara kadar çıktığını aktarıyor. Makasın yüksek olduğuna işaret eden İslam Memiş, altın yatırımcısının tuzağa düşmemeleri gerektiğinin altını çizdi.

Öte yandan Kapalıçarşı piyasasonda da gram altının benzer bir fark ile satıldığına işaret eden İslam Memiş, bu tür farklara karşı vatandaşların tuzağa düşmemeleri gerektiğini ifade etti. Küresel piyasalarda ons altın fiyatları düşerken, Türkiye’de artan dolar kuru ve enflasyon gibi etkenlere bağlı olarak gram altın fiyatlarının yükseldiğinin de altını çizdi.

Credit Suisse Altın Fiyatında Dip Seviyesini Açıkladı!

Köklü İsviçre banka ve finans şirketi olan Credit Suisse, altın fiyatlarında son durumu değerlendirdi. Küresel piyasalara ilişkin isabetli ve kritik tahminleri ile dikkat çeken Credit Suisse, altının şu an için yenilenen kısa pozisyonlu baskı altında olduğunu ifade etti. Buna rağmen hala geniş bir aralıkta yer aldığı aktarılıyor. Uzmanlara göre son yapılan analizlerde altının 1.616 dolar seviyelerini test edebileceği aktarılıyor.

Sponsorlu

Bir başka analiz ise DBS Bank’tan gelmişti. Ons altın fiyatında 1.878 dolarlık zirve sonrasında sert düşüşlerin gelmesinin piyasalarda ciddi etkilerinin olduğu aktarılıyor. Uzmanların ons altında düşüş beklentisi ise dikkat çekti.

Uzmanlardan Altın Uyarısı!

Gram Altın Ne Kadar?

Gram altın 7 Temmuz Perşembe gününde, bayram haftasında son kapanıştan bir gün önce kritik seyretmeye devam ediyor. Güncel piyasa verilerine göre günü 965 liradan kapatmaya hazırlanan gram altın, hafta başından bu yana görülen hareketini devam ettiriyor. Bayramdan sonraki açılış haftasında ise yeni yön arayışının başlayabileceği aktarılıyor.

Çeyrek Altın Ne Kadar?

Çeyrek altın cephesinde ise düşüş eğilimi görüldü. Hafta kapanışından önce çeyrek altın fiyatı 1.603 lira seviyelerinden işlem görecek. Çeyrek altın fiyatında görülen bu seviyeler ise kafa karıştırmaya devam ediyor.