DOLAR
18,4623
EURO
17,8104
ALTIN
965,13
BIST
3.260,15
,

Uzman Altında Yeni Hedefi Açıkladı! 22 Haziran

Uzman Altında Yeni Hedefi Açıkladı! 22 Haziran
Sponsorlu
22.06.2022 14:26
0
A+
A-

TCMB Faiz Kararından Önce Piyasa Uzmanından Kritik Altın Yorumu Geldi! Düşüşlere Kanmayın Diyerek Altında Yeni Hedefi Açıkladı!

Uzman Altında Yeni Hedefi Açıkladı! Piyasalar 23 Haziran Perşembe günü açıklanacak TCMB faiz kararına odaklanmış durumda. Altın fiyatlarında son dönemde görülen hareket yatırımcıları tedirgin etmeye devam ediyor. Gram altın, çeyrek ve cumhuriyet altınında kritik seviyeler görüldü. Ünlü piyasa uzmanı İslam Memiş ise altın için hedef seviyesini açıklayarak kritik değerlendirmelere bulundu! İşte altında son durum…

Altın fiyatları yeni haftada sakin seyretmeye devam ediyor. Bu haftanın en önemli verisi ise Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası (TCMB) tarafından açıklanacak faiz kararları oldu. Haftayı yükselişle açan altında açıklama öncesinde hafif düşüş eğilimi görüldü. Kritik karar öncesinde Finans Analisti İslam Memiş, altın ve dolardaki fiyat dalgalanmalarını değerlendiren açıklamalarda bulundu. Düşüşlerin kalıcı olmadığına işaret eden İslam Memiş, ons altında görülecek yeni seviyeyi açıkladı. Altın yatırımı olan veya altın borcu olanlar için kritik seviyeler yakında görülecek.

Uzman Altında Yeni Hedefi Açıkladı!

Altın Piyasalarına İlişkin Kritik Değerlendirme!

Uzman Altında Yeni Hedefi Açıkladı! Altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş, altın piyasasında yaşanan son durumu değerlendirdi. Küresel piyasalarda da altının dalgalı bir seyir izlemesi özellikle yatırımcıları korkutmaya devam ediyor. İslam Memiş’e göre şu anda gram altında çıkış olduğu ifade ediliyor. Ons altın fiyatlarında ise düşüşlerin kalıcı olmadığına inandığını ifade etti. ‘’Düşüşlere kanmayın’’ diyerek yatırımcıları uyaran İslam Memiş, altın piyasalarında bu hafta açıklanacak yeni kararlara göre doğru pozisyon alınması gerektiği ifade edildi.

Sponsorlu

Altında Destek Seviyeleri ve Yeni Hedefini Açıkladı!

Uzman Altında Yeni Hedefi Açıkladı! Altın piyasalarına ilişkin analizleri ile dikkat çeken İslam Memiş, destek seviyeleri hakkında da kritik değerlendirmelerde bulundu. Ons altının aşağı yönlü kırılması halinde 1.822 dolar seviyesinin destek olduğuna işaret eden İslam Memiş, 1.880 dolar seviyesinin ise yukarı yönlü kırılabileceğinin altını çizdi.

FED kararı öncesinde 1.780 – 1880 dolar bandının olduğu ve FED kararı sonrasında 1.880 – 1980 dolar beklentilerinin korunduğunu ifade eden İslam Memiş, 1.920 – 1.940 dolar seviyesinin yukarı yönlü ataklar ile mümkün olabileceğine işaret etti. Yaşanan düşüşlerin ise kendi düşüncesine göre alım fırsatı olduğunu belirtti.

Sponsorlu

Piyasaların Gözü TCMB Faiz Kararına Çevrildi!

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası (TCMB), 23 Haziran 2022 Perşembe günü faiz kararının açıklayacak. Politika faizlerinin düşük olması para birimi üzerinde de baskı yaratmaya devam ediyor. Altın piyasaları tarafından da bu haftanın en önemli gündem maddeleri arasında TCMB faiz kararları yer alıyor.

Gümüş Yatırımı Olanlara Da Uyarılarda Bulundu!

Altının yanı sıra diğer kıymetli metaller arasında ilk sırada yer alan gümüşü de değerlendiren İslam Memiş, şu an da gümüşün satış zamanında olmadığına dikkat çekti. Düşüşlerde alım fırsatına işaret ederek gümüşün bir süre daha satılmaması gerektiğine işaret etti. Piyasalarda son dönemde altından sonra yatırım aracı tercih edilen popüler ürünlerden olan gümüş, son fiyat hareketleriyle de dikkat çekiyor.

Uzman Altında Yeni Hedefi Açıkladı!

Gram Altın Ne Kadar?

22 Haziran Çarşamba günü itibariyle gram altın fiyatı hafta ortasında 1.019 lira seviyesinden işlem görüyor. Dolar kurunun artmasına bağlı olarak yukarı yönlü hareket eden gram altın, güne hafif bir düşüş eğilimi ile başladı. Ons altının 1.828 dolar seviyesine kadar gerilemesinin ardından düşüşün bir süre daha devam edebileceği öngörülüyor.

Çeyrek Altın Fiyatı Ne Kadar?

Çeyrek altın fiyatlarında ise 1.678 lira seviyeleri görülmeye devam ediyor. Günün ilk yarısında sakin seyreden piyasalarda Merkez Bankası kararı yakından takip edilecek. Perşembe günü açıklanacak faiz kararı öncesinde yatırımcılar piyasaları izlemeye devam ediyor.