DOLAR
18,4474
EURO
17,8813
ALTIN
975,63
BIST
3.246,16
,

Selçuk Geçer’den çarpıcı dolar ve altın yorumu!

Selçuk Geçer’den çarpıcı dolar ve altın yorumu!
Sponsorlu
16.08.2022 13:38
0
A+
A-

Selçuk Geçer’den çarpıcı dolar ve altın yorumu! TÜFE’ye göre dolar fiyatı 40 TL!

Ünlü ekonomist Selçuk Geçer, kişisel Youtube kanalından yeni bir video yayınladı. Geçer, dolar ve altında dikkatli olunması gerektiğini belirtirken açıklanan enflasyon rakamlarına göre fiyat hesaplaması yaptı. Ünlü ekonomistin çarpıcı dolar ve altın açıklamaları sosyal medyada yine gündem oldu…

Sosyal medyada geniş bir takipçi kitlesi bulunan ekonomist Selçuk Geçer, çarpıcı dolar kuru tahminlerine bir yenisini daha ekledi. Geçmişte de çok ses getiren dolar/TL tahminleri ile adından sık sık söz ettiren ünlü ekonomist Youtube kanalından yeni bir video yayınladı. Nakit paranın artık çok değerli hale geldiğini ifade eden Selçuk Geçer’in açıklamaları yine çok konuşuldu. Selçuk Geçer’in geçmişte dolar kuruyla ilgili tahminlerde bulunması sebebiyle Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) tarafından hakkında suç duyurusunda bulunulmuştu.

Youtube kanalından dolar ve altın fiyatlarına dair güncel değerlendirmelerde bulunan Selçuk Geçer, gram altın yatırımcısına müjdeli haberi verdi. Doların yükseliş trendine devam edeceğini kaydeden ekonomist, buna nazaran gram altının daha fazla yükseliş kaydedebileceğini hatırlattı. Dolar kurunda 20 ve 21 TL civarını bekleyen Selçuk Geçer, bu seviyeler ulaşıldığında gram altın fiyatının yeni rekorlara koşacağını şu şekilde özetledi: “Dolarda o beklenen yükseliş geldiğinde gram altın 1200 lira yıl sonunda 1500 seviyeleri test edecek. Dolar 20 TL ons altın 1800 olduğunda. Altın yükselmeye devam edecek.”

Gram Altında 1500 TL Hedefi

Dolar/TL’de son görünümü değerlendiren ve çarpıcı açıklamalarda bulunan Selçuk Geçer, yükseliş trendinde henüz bir değişiklik olmadığını hatırlattı. Küresel enflasyon krizinin ülkemizde daha ağır hissedileceğini hatırlatan ünlü ekonomistin paylaşımı sosyal medyada yine çok konuşuldu. Selçuk Geçer, gram altında 1500 TL’yi hedef göstererek yatırımcıları heyecanlandırdı. Dolar 20 TL seviyesine geldiğinde ons altın da yükselişine devam ederek 1800 dolarlı seviyelere çıktığında gram altında 1500 TL hedefi görülecek. Ünlü ekonomist Selçuk Geçer bu tahminini 2022 yıl sonu dolar ve gram altın hedefi olarak açıkladı.

Sponsorlu

Enflasyona Karşı Uyarıda Bulundu

Dünyanın dört bir yanında artan enflasyon sebebiyle fiyatlar tırmanmaya devam ediyor. Sosyal medyada büyük bir ilgiyle takip edilen Selçuk Geçer, küresel krizin Türkiye’deki faturasının ağır olacağını söyledi. Küresel piyasalarda ve ülke ekonomilerinde enflasyon kaynaklı sorunların derinleşmesi halinde gram altının 1000 TL’den 2000 TL’ye bile gidebileceğini söyledi. Selçuk Geçer ayrıca enflasyona karşı yatırımcılara ve vatandaşlara önemli uyarılarda bulundu. “Enflasyonun olduğu ortamlarda önce konut fiyatları yükseliyor gibi olur ama sonra bir tepe taklak oluyor.” diyen Selçuk Geçer, böylelikle konut satacak veya satın alacak kişileri uyardı. Konut fiyatlarına karşı dikkatli olma çağrısında bulunan Geçer, enflasyon verilerinin yakından takip edilmesi gerektiğini söyledi.

İşte Enflasyona Göre Doların Gerçek Değeri

TÜİK tarafından açıklanan temmuz ayı enflasyon verileri ile ilgili konuşan Selçuk Geçer, bu rakamların gerçeği yansıtmadığını söyledi. Ünlü ekonomist, enflasyon verilerini baz aldığında gerçek enflasyona karşılık gelen doların 37 TL olduğunu söyledi. Yeni açıklanan enflasyonun ise 40 liraya denk geldiğine dikkat çeken Selçuk Geçer’in bu ifadeleri sosyal medyada çok konuşuldu. Daha önceden de dolar hakkında yüksek tahminlerde bulunan ünlü ekonomist, bu sefer korkutan rakamlarla gündeme geldi.

Selçuk Geçer’e göre enflasyonun toparlanmaması halinde dolar/TL’de 3 haneli rakamların görülmesi şaşırtıcı olmayacak. Ünlü ekonomist, enflasyonun devamlı artması durumunda doların 100 TL’yi geçeceğini söyledi. 1994 yılında yaşanan krize vurgu yapan Geçer, o yıllarda 8 bin lira olan dolar kurunun 48 bin liraya kadar çıktığını hatırlattı. Daha sonra devalüasyon yaşanması sebebiyle doların 1 milyon 600 liraya ulaştığının unutulmaması gerektiğini belirtti.

Sponsorlu