DOLAR
17,9699
EURO
18,2901
ALTIN
1.020,08
BIST
2.986,99
,

Kripto Paralarda Neler Oluyor? 24 Haziran

Kripto Paralarda Neler Oluyor? 24 Haziran
Sponsorlu
26.06.2022 16:56
0
A+
A-

Kripto Paralarda Neler Oluyor? Bu Kez Binance CEO’su Bu Kripto Paralara Yatırım Yapanları Eleştirdi! Her An Çöküş Yaşanabilir!

Kripto Paralarda Neler Oluyor? Kripto paralara ilişkin yeni uyarılar gelmeye devam ediyor. Binance CEO’su, bazı kripto projelerini eleştirerek, ‘’bırakın batsınlar’’ ifadelerini kullandı. Kripto para piyasalarında ise düşüş eğilimi dikkat çekiyor. Hafta kapanışında görülen hafif bir yükseliş ise yatırımcıları umutlandırdı. Peki, kripto para piyasalarında son durum ne? İşte detaylar…

Kripto para piyasaları 2021’in son aylarından itibaren ciddi bir çöküş yaşadı. Yeni yılın ilk yarısında da devam eden bu çöküşler birçok yatırımcının ciddi bir kayıp yaşamasına neden oldu. Yatırımcıların bu tür risklerden korunmak için izlemesi gereken yöntemler ise öne çıkmaya devam ediyor. Son olarak Binance CEO’su Changpeng Zhao, kötü ve başarısız kripto projelerini destekleme eğilimi içinde olmadığını söyledi. Bazı projelere işaret ederek olumsuz yorumlarda bulundu.

Binance Batan Kripto Projelerine Yardım Etmeyecek!

Kripto Paralarda Neler Oluyor? Binance CEO’su Chanpeng Zhao, kötü ve başarısız bir eğilim gösteren kripto projelerinin kurtarılmasına karşı olduğunu ifade etti. Öte yandan diğer bir kripto borsası olan FTX, sorunlu kripto borç veren BlockFi ve Voyager’a yardım eli uzatması ile dikkat çekmişti. Borsaların bazı projeleri kurtarmak için yaptıkları hamleler yeni tartışmaları da gündeme getirdi. Projeler için bazı kurtarma paketlerinin ortaya çıkacağı iddiaları karşısında Binance nihayet sessizliğini bozdu.

Kötü yönetilen ve kötü işletilen projeler için Binance tarafından kurtarma paketlerinin uygulanmayacağı ifade edildi. Bu tür projeler için bu yardım paketlerinin mantıklı olmadığı aktarılıyor. Ayrıca bu projelerin korunmaması gerektiğine de işaret etti.

Sponsorlu

Binance Bu Projelerin Batmasına Kayıtsız Kalacak!

Dünyanın en büyük küresel kripto para borsası konumunda yer alan Binance, kötü şirketlerin devam ettirilmemesi gerektiğini söyledi. Kast edilen projelerde yatırımı olanların ise kayıp yaşamasına göz yumacaklarının sinyalleri böylece verilmiş oldu. ‘’Bırakın başarısız olsunlar’’ diyerek ciddiyetini dile getiren Binance CEO’su Zhao, kripto kredi firmalarının ciddi bir aşırı kaldıraç oranına sahip olduğuna işaret etti. Bu nedenle son piyasa düşüş sırasında tasfiye etmek zorunda kaldıklarının altını çizdi.

Altcoin projelerine yardım etme konusunda tamamen kayıtsız olmadıklarını ifade eden Binance, kurtarma paketini hak eden altcoin projelerine kaydırma eğilimlerinin daha yüksek olduğunu ifade etti. Harcama konusunda agresif veya yetersiz rezervlere sahip olan projelere işaret eden Binance, kurtarma politikalarına yeniden düzenleme getirme eğilimi sürdürüyor.

SEC Kripto Projelerin Kurtarılmasına Karşı Tavır Takındı!

Kripto Paralarda Neler Oluyor? Piyasalarda çöküş devam ederken kurtarma paketleri de gündem yaratmaya devam ediyor. Ünlü kripto para borsası FTX’in, BlockFi’yi kurtarmak için 250 milyon dolarlık likidite enjeksiyonu yapması tartışma yaratmıştı. SEC Komiseri Hester Peirce ise piyasalarda görülen son çöküşün güçlü şirketleri zayıflardan ayırmanın en temel özelliği olduğu aktarıldı. Bu nedenle kurtarma paketlerinin uygulanmaması gerektiğine işaret etti. Böylece çöküş sonrasında sadece güçlü projeler ayakta kalabilecek.

Sponsorlu

Binance CEO’su ile benzer bir düşünce yapısı içinde olan Peirce, SEC bakış açısıyla da söz konusu kripto projelerinin kurtarılmasını yanlış buluyor. Kripto para piyasalarında son durum ise yatırımcıları bir hayli tedirgin etmiş durumda.

Kripto Paralarda Neler Oluyor?

Kripto Paralarda Son Durum Ne?

24 Haziran 2022 Cuma gününde haftanın son işlem günü hareketli geçmeye devam ediyor. Piyasaların öncü kripto para birimi Bitcoin (BTC), 21 dolar seviyesi test etmeye başladı. Bir süredir 20 bin dolar ve altında hareket sürdüren Bitcoin’i, Ethereum (ETH) ise bin dolar seviyesi ile takip etmeye devam ediyor. Diğer kripto paralarda ise risk faktörü aynı şekilde devam ediyor.