DOLAR
18,0943
EURO
18,3764
ALTIN
1.026,90
BIST
2.998,74
,

İslam Memiş Altın Yatırımcısına Tüyoyu Verdi! 2022

İslam Memiş Altın Yatırımcısına Tüyoyu Verdi! 2022
Sponsorlu
06.07.2022 18:49
0
A+
A-

Bu Seviyelerden Almayanlar Pişman Olacak! İslam Memiş Altın Yatırımcısına Tüyoyu Verdi! Gram, Çeyrek, Cumhuriyet Altınında Son Durum Ne?

İslam Memiş Altın Yatırımcısına Tüyoyu Verdi! Altın fiyatları afta ortasında da hareketli seyretmeye devam ediyor. Ons altında yaşanan geri çekilmelere rağmen dolar kurunda görülen yeni hareket fiyatları uçurdu! Uzman isimler ise altın fiyatlarını değerlendirdi!

Altın piyasalarında küreselde FED kararları ile gelen geri çekilmeler gözlemlenirken, yurt içinde ise TL karşısında yeniden güç kazanan doların etkisi ile fiyatlar yükselemeye devam ediyor. Gram ve çeyrek altın başta olmak üzere içerde işlem gören altında fiyatlar yeni bir yukarı yönlü hareket ile dikkat çekiyor. Bayrama az bir süre kala, hafta kapanışı yapmadan önce kritik seyreden altın, Çarşamba günü itibariyle riskli bir yapı sunuyor. İsabetli piyasa tahminleri ile dikkat çeken uzmanlar ise altın fiyatlarında yaşanacak son gelişmeleri değerlendi. Altını yatırımı yapmak isteyenler için bunlar son şans olabilir.

İslam Memiş Altın Yatırımcısına Tüyoyu Verdi!

Gram Altında Alım Fırsatı Oluştu Mu?

İslam Memiş Altın Yatırımcısına Tüyoyu Verdi! Uzmanlar gram altında oluşacak alım fırsatlarına işaret etmeye devam ediyor. Dolar/TL’de görülen fiyat artışları nedeniyle gram altında ciddi bir yükseliş görüldü. Ons altında ise fiyatlar aşağı yönlü hareket etmeye devam ediyor. Ons altında görülen bu hareket yukarı hareketi de baskılayan temel unsur olarak görülüyor. Piyasa tahminleri ile öne çıkan Finans Analisti İslam Memiş ise gram altında yeni seviyeleri açıkladı.

Sponsorlu

İslam Memiş Altın Yatırımcısına Tüyoyu Verdi! Önceki günlerde gram altında en yüksek 988 lira seviyelerinin görüldüğüne işaret eden İslam Memiş, bu seviyelerde kalıcılık sağlanamadığını vurguladı. 964 lira seviyesine kadar geri çekilme yaşandığı aktarılıyor. Hafta ortasında ise gram altın 976 lira seviyelerinden işlem göremeye devam ediyor. 950 ile bin lira arasındaki seviyelerin ise altın yatırımcısı için alım fırsatı yaratabileceğini aktarıyor.

Ons Altın Düşmeye Devam Ediyor!

Ons altın fiyatlarında ise kritik seviyelerde görülmeye devam ediyor. ABD Merkez Bankası (FED) faiz kararları ve küresel piyasalarda ekonomiye ilişkin gelen yeni açıklamalar fiyatalrın etkilenmesine neden oluyor. 1.812 dolar seviyelerinden işlem gören ons altın, ABD’de tahvil getirilerinin yükselmesi ve piyasalarda akşam açıklanacak FED tutanaklarının beklenmesi ile fiyat bir hayli gerilemiş durumda.

FED tutanaklarına odaklanan piyasalarda altın fiyatları aşağı yönlü seyretmeye devam ediyor. 6 Temmuz Çarşamba gününde ons altın fiyatı 1.761 lira seviyesinden işlem görmeye devam ediyor. Ons altında aşağı yönlü bu hareketin görülmesi nedeniyle gram altında yükselişin önünde bir engel yarattığı aktarılıyor.

Sponsorlu

Gram Altın Ne kadar?

Gram altın 6 Temmuz 2022 Çarşamba gününde hafif yukarı yönlü seyretmeye devam ediyor. 976 lira seviyesinden işlem göre gram altın, önceki kapanışın hafif üzerinde yer alıyor. Hafta kapanışının arından, bayram nedeniyle kapalı olacak piyasalarda ani artışların olması beklenmektedir.

Çeyrek Altın Ne kadar?

Temmuz ayında düğün sezonlarının da başlaması ile özellikle küçük yatırımcıların yakından takip ettiği çeyrek altın, küçük bir değer kazancı ile hafta ortasında da sakinliğini koruyor. Yukarı eğilim olsa da yatay bir seyir takip ediliyor. 1.627 lira seviyesinden işlem gören çeyrek altın, bugün ve hafta kapanışına kadar gelecek yeni verilere göre yön arayışına girebilir.

Cumhuriyet Altını Ne kadar?

İç piyasalarda cumhuriyet altınında ise yeni fiyatlar dikkat çekti. Hafta boyunca benzer bir grafik izleyen cumhuriyet altını, 6.478 lira seviyesinden işlem görüyor. Mevcut seviyenin üzerine doğru bir kırılma olması halinde bayramdan sonra başlayacak hafta itibariyle yeni direnç ve destek noktaları takip edilecek. Altın piyasalarında da kritik seviyeler takip edilmeye devam ediyor.