DOLAR
18,0827
EURO
18,4787
ALTIN
1.029,98
BIST
2.963,89
,

Gram Altında Sert Düşüş Devam Edecek mi? 24 Haziran

Gram Altında Sert Düşüş Devam Edecek mi? 24 Haziran
Sponsorlu
25.06.2022 23:39
0
A+
A-

Altın Yatırımı Düşünenler İçin Yeni Seviyeler Açıklandı! Altında Dev Tahmin! Gram Altında Sert Düşüş Devam Edecek mi?

Gram Altında Sert Düşüş Devam Edecek mi? Altın fiyatlarında kritik seviyeler ortaya çıktı. Merkez Bankası faiz kararı sonrasında görülen yeni seviyeler altın yatırımcısını endişelendirmeye devam ediyor. Hafta kapanışında sert düşen altında yeni seviyeler merak ediliyor. Yeniden 1.000 liranın altına düşen gram altın için tahminler dikkat çekti. Peki, altın fiyatları ne olacak? İşte detaylar…

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası (TCMB) tarafından faiz kararının açıklanmasının ardından piyasalarda yeni yön belli olmaya başladı. PPK toplantısı sonrasında faizleri yüzde 14’te sabit tutan TCMB piyasa beklentilerini karşıladı. Küresel piyasalarda ise ABD Merkez Bankası (FED) faiz artırma kararı ve resesyon endişeleri nedeniyle altın fiyatlarında baskı devam ediyor. Hafta boyunca içerden ve yurt dışından gelen haberler altın yatırımcısı tarafından da takip edildi. Altının geleceği hakkında analistlerden ve dev finans kuruluşlarından gelen yeni tahminler dikkat çekiyor.

Avrupa’nın En Büyük Emlak Bankasından Altın Tahmini!

Gram Altında Sert Düşüş Devam Edecek mi? Altının küresel piyasalarda seyri hakkında kritik tahminler gelmeye devam ediyor. Avrupa’nın en büyük emlak bankası olan Commerzbank, ons altın hedefiyle dikkat çekti. Altın fiyatında daha belirgin bir düşüş beklemediklerini ifade eden uzmanlara göre, 1.800 dolar seviyesinin üzerinde kalma beklentileri olduğu aktarıldı. Resesyon korkuları olmasına rağmen yaşanan düşüşlerin kalıcı olmadığına işaret ediliyor.

Geçtiğimiz haftalarda 1.800 dolar seviyesinin hemen üzerinde yer alan fiyatların da ilgi gördüğünün altını çizen analistler, bu durumun söz konusu seviyenin altına kalıcı olarak düşmesini engellediğini ifade etti. ABD’den gelen açıklamaların etkisi ise altın fiyatlarını etkilemeye devam ediyor.

Sponsorlu

Altın Fiyatlarında Sert Düşüş Görüldü!

Gram Altında Sert Düşüş Devam Edecek mi? 24 Haziran Cuma günü altın fiyatlarında görülen sert düşüş dikkat çekti. Dolar kurunda yaşanan düşüş sonrasında yurt içinde gram ve çeyrek altın fiyatlarının da etkilenmesinin ardından analistlerden çarpıcı yorumlar geldi. Daha sert önlemlerin gelebileceğine dair açıklamalar ise dikkat çekiyor.

Hafta sonu itibariyle altın fiyatları piyasaların kapalı olması nedeniyle yatay bir seyir izlemesi bekleniyor. UniCredit analistleri ise gelecek yılı işaret ederek dolar ve altının geleceği hakkında kritik değerlendirmelerde bulundu. Piyasalarda altının 1.000 liranın altına gerilemesinin ardından başlayan endişeler ise devam ediyor.

Gram Altında Kayıp 45 Lirayı Buldu!

Gram altın fiyatlarında geçtiğimiz hafta itibariyle FED ve TCMB kararları etkisini gösterdi. Dolar/TL’nin yaşadığı düşüş sonrasında ise sert geri çekilmeler yaşayan gram altın, yurt içindeki yatırımcıları da endişelendirmeye devam ediyor. Gram altın fiyatının 1.010 – 1.025 lira bandında devam eden hareketi yeni kararlar sonrasında yerini düşüş eğilimine bıraktı. Cuma günü alınan karar sonrasında gram altın fiyatı 971 liraya kadar geriledi. Bu geri çekilme sonrasında bir günlük kayıp ise 45 lirayı buldu. Piyasa kapanışı sonrasında gelen bu kararın asıl etkisinin ise pazartesi gününden itibaren yeni haftada daha sert şekilde görülmesi bekleniyor.

Sponsorlu

Gram Altında Sert Düşüş Devam Edecek mi?

Hafta Sonu Altın Fiyatları Ne Kadar?

Altın fiyatları Cuma günü hafta kapanışında alınan karar sonrasında ciddi bir geri çekilme yaşadı. 25 Haziran 2022 Cumartesi gününde ise 992 TL seviyesinden işlem görüyor. Çeyrek altında da benzer bir geri çekilme görüldü. Çeyrek altın ise hafta sonu itibariyle kapalı olan piyasalarda 1.668 TL seviyelerinden işlem görüyor.

Altın piyasalarında yeni fiyatlanmanın ise Pazartesi gününden itibaren görülmeye başlayacağı ifade ediliyor. Küresel piyasalarda ise ons altın fiyatında 1.800 lira seviyesinin kritik olduğu aktarılıyor. Dolar kurunda yaşanan düşüş sonrasında yurt içindeki altın yatırımcıları ise yaşanan bu düşüşlerden endişeli.