DOLAR
17,9699
EURO
18,2901
ALTIN
1.020,08
BIST
2.986,99
,

Gram Altın Ne Kadar? 29 Temmuz

Gram Altın Ne Kadar? 29 Temmuz
Sponsorlu
29.07.2022 17:04
0
A+
A-

Gram Altın 1.000 Lirayı Geçti! Altını Olanlar Bundan Sonra Ne Yapacak? Uzmanlardan Kritik Altın Tahminleri Gecikmedi!

Gram Altın Ne Kadar? Altın fiyatları tekrardan yükselişe geçti! Gram altın 1.000 lira sınırını aştı. Gram altınla ilgili kritik değerlendirmelerde bulunan uzmanlar ise yeni beklentilerini açıkladı! Ağustos ayı son şans olabilir! İşte detaylar…

FED başta olmak üzere merkez bankalarından gelecek kararların takip edildiği hafta boyunca altın fiyatlarında baskı görülüyordu. FED faiz kararı ve diğer haber akışlarının ardından altın piyasalarında yeniden bir hareket başladı. Ons altın küresel de değer kazanırken, gram altın fiyatları da hem dolar kurunda görülen artış hem de ons altının yukarı yönlü hareketi sonrasında güçlü bir yapı kazandı. Kısa bir aranın ardından bin lira seviyesini gören gram altının ardından piyasaların dikkat çeken isimlerinden Ekonomist İslam Memiş kriitk altın yorumunu açıkladı. Özellikle uzmanların ağustos ayı için beklentileri dikkat çekiyor. Yatırımcıların makas aralığına dikkat etmesi gerekiyor.

İslam Memiş Altında Son Şans Olabileceğini Söyledi!

Gram Altın Ne Kadar? Gram altında görülen son hareketlilik sonrasında uzman isimlerden piyasalara ilişkin yeni tahminler gelmeye devam ediyor. Gram altın hakkında Ağustos ayının son fırsat olabileceğini ifade eden İslam Memiş, makas aralığına da dikkat çekti. ABD Merkez Bankası (FED) faiz kararının açıklanmasının ardından piyasalarda ortaya çıkan görünüm beklentileri nispeten karşılama eğilimi gösterdi. Gelen bu karar sonrasında gram altın, gümüş ve kripto paralar başta olmak üzere birçok yatırım aracına karşı İslam Memiş yatırımcıları uyarmaya devam ediyor.

Gram altın için yeni direnç açıklamasında bulunan İslam Memiş, ağustos ayına son şans diyerek dikkat çekti. Altın ve gümüş yatırımcısının son bir yılda ciddi bir baskı altında olduğunu çok iyi gördüğünü ifade etti. Bu kadar risk varken, resesyon endişeleri oluşmuşken, düşük olması ve risk teşkil etmesinin normal olabileceği aktarıldı. FED2in beklentisinin fiyatlandığına işaret eden İslam Memiş, Ağustos ayının son şans olabileceğini ve makas aralığının açıldığını söyledi.

Sponsorlu

İslam Memiş’ten Yıl Sonu Tahmini!

Gram Altın Ne Kadar? Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, 2022 yılının son çeyreğinde ons altının 2.000 dolar üzerine ataklar gerçekleştire bileceğini ifade etti. Resesyon fiyatlanmasının henüz başlamadığına dikkat çeken İslam Memiş, baskılanmanın devam ettiğine dikkat çekti. Satışlar ile baskılandığını söyleyen İslam Memiş, altın ve gümüşten dolayı, gümüşün performansının daha az seyrettiğine dikkat çekti.

4’üncü çeyrekte beklentinin devam edip etmeyeceğinin takip edileceğini söyleyen İslam Memiş, yıla 785 liradan başlayan gram altının bugün hem banka hem de Kapalı Çarşı’da 1.015 lira seviyelerinde olduğuna işaret etti. 7 ayda gram altın yatırımcısının 230 lira kazandığı ifade edildi. 1.200 – 1.450 lira öngörüsünü koruduğunu söyleyen İslam Memiş altın yatırımcısının altını takip etmek için doları da takip etmesi gerektiği uyarısında bulundu. 1.020 lira direnç seviyesinin olduğunu söyleyen İslam Memiş, makas aralığına da dikkat etmek gerektiğini söyledi. Gram Altın Ne Kadar?

Gram Altın Ne Kadar

Sponsorlu

Gram Altın Kaç TL Oldu?

Gram altın haftanın son işlem gününde 29 Temmuz Cuma itibariyle 1.018 lira seviyesinden işlem görüyor. Güne yatay bir seyirle başlayan gram altın, ons altının 1.766 dolar seviyelerine kadar gelmesinin ardından yukarı yönlü harekete başladı. Öte yandan dolar/TL’de görülen 17.93 liralık seviyenin de gram altın fiyatlarını doğrudan etkilediği görülüyor.

Çeyrek Fiyatı Altın Ne Kadar?

Temmuz ayı itibariyle yakından takip edilen çeyrek altında ise fiyatlar karışık seyretmeye devam ediyor. 1.676 lira seviyesinden işlem gören çeyrek altın, hafta kapanışını benzer seviyelerde yapması bekleniyor.