DOLAR
18,0827
EURO
18,4787
ALTIN
1.029,98
BIST
2.963,89
,

Aralık Ayında Altın Bu Fiyatları Görebilir!

Aralık Ayında Altın Bu Fiyatları Görebilir!
Sponsorlu
25.07.2022 13:47
0
A+
A-

Aralık Ayında Altın Bu Fiyatları Görebilir! Analistler Açıkladı! Altın Fiyatlarında 6 Hafta Sonra Bir İlk! Gram, Çeyrek, Ons Altında Bu Seviyelere Dikkat!

Aralık Ayında Altın Bu Fiyatları Görebilir! Altın fiyatları bir süredir sert hareket ediyor. Uzmanlar ise önümüzdeki ayalara işaret ederek altın yatırımcısını uyardı. Altın fiyatında kritik seviyelere karşı uzmanlar uyarıyor! İşte altında son durum…

Altın piyasalarında fiyatlar merkez bankalarının faiz artırma kararlarının da etkisiyle düşüş yaşamaya başladı. Geçtiğimiz Perşembe günü 1 yılın dibini gören ons altın, hafta kapanışında ABD’den gelen kritik gelişme sonrasında yeniden prim kazandı. Gram altında ise fiyatlar bin liraya doğru devam ediyor. Altın piyasalarında devam eden bu dalgalı seyir sonrasında uzmanlardan gelen tahminler ise dikkat çekti. Yurt içinde de fiyatları etkileyen küresel gelişmelere göre altın fiyatlarında Aralık ayında kritik seviyeler görülebileceği aktarıldı. Uzmanlar ise altın yatırımcılarını uyarıyorlar.

Altın Fiyatları Dip Seviyesinden Çıkış Yaptı!

Avrupa Merkez Bankası (ECB) tarafından açıklanan beklentilerin üzerindeki faiz artışı sonrasında dolardaki kazanımlar nispeten sınırlanmış oldu. ABD hazine verilerinde yaşanan düşüşlerin etkisiyle Perşembe günü altın fiyatlarının düştüğü dip seviyesinden çıkış yakaladığı görüldü. Kısa süren bir ralli yapmasının ardından analistlerden kritik uyarılar da gelmeye başladı. Altın piyasalarında son dönemde görülen karmaşık seyre karşı uzmanlar uyarılarını yineledi.

11 Yıl Sonra Bir İlk Yaşandı!

Avrupa Merkez Bankası (ECB), 11 yıldır ilk defa faiz oranlarını 50 baz puan seviyesinde artırdı. AB’den gelen bu hamle sonrasında dolar üzerinde baskı oluştu. Merkez bankalarından gelen yeni hamleler sonrasında altın fiyatları da bu gelişmelerden olumlu yönde etkilendi. Bir süredir değer kaybeden altının yeniden dip seviyelerinden yukarı yönlü harekete başlamasının ardından yatırımcıların da endişeleri ortadan kalmaya başladı. Euronun güçlenmesinin ardından altın fiyatlarının 1.700 doların altından toparlana eğilimi göstermesinin ardından analistler de kritik değerlendirmelerini yaptılar.

Sponsorlu

Altın Fiyatları 2 Bin Doları Kırabilir!

Aralık Ayında Altın Bu Fiyatları Görebilir! Altın fiyatlarında yaşanan sert dalgalanmalar sonrasında yeni tahminler gelmeye başladı. Piyasaların yakından takip ettiği ünlü analistlerden Jeb Handwerger, altın fiyatlarının FED ekseni etrafında dönen ve doların zirve yapana kadar, kalış yapmayacağını söylemesinin ardından hedef değerlendirmesi dikkat çekmişti.

ABD Merkez Bankası (FED) tarafından resesyon riskleri nedeniyle hisse denetleri ve konut çöküşlerine de bağlı olarak yürüyüşü döndürebileceği veya durdurabileceği aktarıldı. 2 yıllık konsolidasyonun sonra ermesinin olası olduğuna işaret eden uzman isim, 2.000 doları kırmasının mümkün olduğunu söyledi.

Ons Altında Dipten Dönüş Yaşandı!

Küresel piyasalarda ons altın fiyatları geçtiğimiz Perşembe günü gelen haberler sonrasında dip seviyesinden yukarı doğru harekete geçti. 1.680 dolar seviyelerinden alıcı bularak kısa sürede 1.720 dolar seviyelerine kadar gelen ons altın, yaptığı bu ralli sonrasında dikkat çekti.

Sponsorlu

Gram Altın Ne Zaman Yükselecek?

Aralık Ayında Altın Bu Fiyatları Görebilir! Gram altın fiyatında son durum yakından takip ediliyor. Dolar/TL’de ve ons altında fiyatların yeninden oluşmasının ardından gram altın 23 Temmuz Cumartesi gününe 985 lira seviyelerinden başladı. Ons altında yaşanan toparlanma sonrasında gram atlın yükseliş eğilimi gösterdi. 1 yılın dibini gören ons altının hafta kapanışında toparlanmasının ardından gram altın fiyatı da 990 liralara kadar yükselmesine rağmen tekrar geri çekilmişti.

Aralık Ayında Altın Bu Fiyatları Görebilir!

Çeyrek Altın Ne Kadar?

Aralık Ayında Altın Bu Fiyatları Görebilir! Çeyrek altın fiyatları ise kritik seyretmeye devam ediyor. 1.643 TL seviyesinden hafta sonu işlem görmeye devam eden çeyrek altın, hafta sonu itibariyle kapalı olan piyasalarda bu seviyeleri takip etmesi bekleniyor. Uzun vadede her zaman güvenli liman olarak takip edilen altının son dönemde FED kararları nedeniyle düşüş yaşaması endişeleri artırmıştı.