DOLAR
18,0827
EURO
18,4787
ALTIN
1.029,98
BIST
2.963,89
,

Altının Gerçek Fiyatını Duyurdu! 27 Temmuz

Altının Gerçek Fiyatını Duyurdu! 27 Temmuz
Sponsorlu
27.07.2022 21:51
0
A+
A-

Altının Gerçek Fiyatını Duyurdu! Piyasa Uzmanından Kritik Gram Altın Yorumu! Altın Fiyatlarında Son Durum Ne?

Altının Gerçek Fiyatını Duyurdu! Dolar ve altın piyasalarında yaşanan yükselişi değerlendiren İslam Memiş, kritik tahminlerini duyurmaya devam ediyor. Dolardan uzak durun diyerek herkesi uyaran Memiş, altında son durumuna dikkat çekti! İşte güncel altın fiyatları…

Altının Gerçek Fiyatını Duyurdu! Altın piyasalarında bir süredir karışık seyir takip edilmeye devam ediyor. ABD Merkez Bankası (FED) tarafından faiz kararları ile doların güçlendirilmesinin ardından altında ciddi bir geri çekilme yaşanmıştı. Takip eden dönemde ise gelen karşı ataklar ve enflasyon gibi temel unsurların devam etmesi güvenli liman olan altına karşı ilginin de canlanmasını sağladı. Yurt içinde ise altın fiyatları küresel piyasalarda yaşanan gelişmelerden doğrudan etkilenirken, bir yandan dolar kurunda yaşanan artış, diğer yandan küresel etkiler sonrasında devamlı yukarı yönlü bir çıkış eğilimi göstermesini sağlamaya devam ediyor. 27 Temmuz Çarşamba günü itibariyle hafta ortasında altın fiyatları ise kritik olarak değerlendiriliyor.

İslam Memiş Altın Yorumu!

Altının Gerçek Fiyatını Duyurdu! Altının gerçek gram fiyatını duyurmasının ardından gündem olan Finans Analisti İslam Memiş, özellikle son dönemde sert hareket eden dolara karşı da yatırımcıları uyardı. Dolardan uzak durun diyerek, altında ortaya çıkan yeni riskleri ve beklentileri duyuran İslam Memiş, kritik hafta içinde altın fiyatlarının yeni yön arayışı içinde olduğunu ifade etti. FED sıkı para politikasını sürdüreceği beklentisi ve resesyon endişelerine karşı fiyatlanan altın, 1,5 yılın en düşük seviyelerine kadar gerilediğine işaret etti. Bu hafta gelecek FED toplantısı kararına odaklanan piyasalarda yeniden bir fiyatlanma durumunun söz konusu olabileceği aktarılıyor.

Altında yeni atakların bu hafta içinde görülmesinin muhtemel olduğuna dair görüş bildiren İslam Memiş, gram altının gerçek değerine ilişkin de kritik değerlendirmede bulundu. Tam 1 aydır erkanda takip edilen fiyatların yatırımcının cebine giren fiyatla aynı olmadığını ifade eden İslam Memiş, 980 lira olan gram altının gerçek fiyatının 1.005 lira olduğunu ifade etti. 17 – 18 lira arasında gidip gelen dolara da işaret eden İslam Memiş, dolara karşıda uyarılarda bulunuyor.

Sponsorlu

Altında Yukarı Yönlü Ataklar Başlayabilir!

Altının Gerçek Fiyatını Duyurdu! Altın fiyatlarında Perşembe gününden sonra yeni atakların görülme olasılığına işaret eden İslam Memiş, 1.750 – 1.760 dolar seviyelerinin kırılması ile hedefin 1.800 dolar olduğunu ifade etti. Ons altın fiyatında ortaya çıkacak yeni seviyelerin, iç piyasalarda da etkisinin görüleceğine dair görüş bildirildi. Altın ve gümüş fiyatında FED kararı sonrasında yukarı yön başlayabileceği yönünde güçlü sinyaller alındığını ifade etti.

Piyasa Uzmanı Dolara Karşı Uyardı!

Dolar konusunda da kritik değerlendirmelerde bulunan İslam Memiş, 17 – 18 lira arasında gidip gelen dolar kurunun bir süre daha bu seviyelerde işlem görmeye devam edeceği aktarıldı. Kısa vadede al sat yapanların tehlikede olduğuna işaret eden İslam Memiş, dolardan uzak durulması gerektiği uyarısını tekrarladı.

Altının Gerçek Fiyatını Duyurdu!

Sponsorlu

Gram Altın Ne Kadar?

Günün ilk yarısında 27 Temmuz 2022 Çarşamba itibariyle gram altın fiyatlarında yeni seviyeler takip edilmeye devam ediyor. 987 lira seviyelerinden işlem gören gram altın, ons altında görülen 1.719 lira seviyesi sonrasında yukarı yönlü hareketine başlaması bekleniyor. Piyasalar şu an için FED kararlarına odaklanırken, karar öncesi piyasalar baskılanmış görülüyor.

Çeyrek Altın Ne Kadar?

Çeyrek altın fiyatında ise günün ilk yarısında hafta ortası itibariyle 1.641 lira seviyeleri görülmeye devam ediyor. Hafif bir yukarı yönlü eğilim görülse de ciddi bir yükseliş gün içinde beklenmiyor. Altın başta olmak üzere tüm piyasalar FED’in vereceği kararları bekliyor.