DOLAR
18,0827
EURO
18,4787
ALTIN
1.029,98
BIST
2.963,89
,

Altın Yükselecek Mi? 20 Temmuz

Altın Yükselecek Mi? 20 Temmuz
Sponsorlu
20.07.2022 14:33
0
A+
A-

Altın Yükselecek Mi? Piyasa Kâhini Merak Edilen Detayları Yatırımcılarla Paylaştı! Gram, Çeyrek ve Yarım Altın Ne Kadar Oldu?

Altın Yükselecek Mi? Altın piyasaları karışık seyretmeye devam ediyor. Son 5 haftadır yaşanan negatif seyir yatırımcıları tedirgin ediyor. Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş ise altın yatırımcısını uyardı! Gram, çeyrek, ons ve yarım altın fiyatlarında son durum…

FED’in faiz politikaları sonrasında altın fiyatları ciddi bir düşüş yaşadı. Ons fiyatında yaşanan geri çekilmeler sonrasında iç piyasalarda da altının fiyatında karışık seyir takip edilmeye devam ediyor. Altın yatırımcıları ise yaşanan bu gelişmeler sonrasında ne yönde pozisyon almaları gerektiğini araştırmaya başladılar. Uzun vadede güvenli liman olarak değerlendirilen altın, ABD’nin para politikaları sonrasında düşüş eğilimi göstermesi ile dikkat çekmişti. Piyasalara ilişkin öneli değerlendirmelerde de bulunan Ekonomist İslam Memiş ise altın yatırımcısını uyarmaya devam ediyor. Ekran fiyatının piyasalarda geçerliliğinin olmadığını ifade eden İslam Memiş, altını olanları uyardı.

Altın Alırken Buna Dikkat Edin!

Altın yatırımcılarına önemli uyarılarda bulunan Finans Analisti İslam Memiş, ekran fiyatının piyasalarda geçerliliğinin olmadığını aktardı. Gram altınla ilgili de önemli değerlendirmelerde bulunan İslam Memiş, TV 100’deki köşesinde verdiği detaylar ile dikkatleri üzerine çekti. Geçtiğimiz hafta itibariyle Kurban Bayramı nedeniyle piyasaların sakin ilerlediğini ifade eden İslam Memiş, yeni haftanın ilk işlem gününde ise küresel piyasalarda hareketlilik görülmeye başladığının altını çizmişti. Hafta ortasında da devam eden bu hareketlilik, 21 Temmuz’da gelecek ECB faiz kararı ile yakından takip edilecek. Öte yandan tepki alımlarının olduğunu söyleyen İslam Memiş, yeşillerin ön planda kaldığının gözlemlendiği ifade edildi.

Günlük ve haftalık bazda geniş bant aralığında seyreden bir dalgalı bir piyasanın hafta boyunca takip edilebileceği aktarıldı. Özellikle ekranlarda görülen fiyatlar ile piyasalarda yapılan işlemler arasında ciddi farklar olduğunu ifade eden İslam Memiş, altın fiyatlarında görülen bu makas aralığına yatırımcıların dikkat etmesi gerektiğini aktardı.

Sponsorlu

Gram Altında Düşüş Devam Ediyor!

Altın Yükselecek Mi? Gram altın fiyatlarında 5 haftadır düşüş eğilimi devam ediyor. Özellikle küresel piyasalarda ons altının 1.700 dolar seviyelerine kadar gerilemesinin ardından yaşanan geri çekilmeler dikkat çekti. Aşağı yönde seyrin devamı için 1700 doların altında günlük kapanışın gerçekleşmesi gerektiği aktarılıyor. Analistlerden gelen sonbahar ve yıl sonu altın tahminleri ise dikkat çekti.

Günlük ve haftalık darbelerde düzeltme eğilimi gösteren altın, ABD dolarında FED’in alacağı kararlar doğrudan etkili olmaya devam ediyor. Kritik değerlendirmeleri ile Ross J. Burland’a göre altın %50 ortalama geri dönüş ve %38,2 Fibonacci düzeltmesinde odak noktasında yer aldığı ifade ediliyor. Altın fiyatlarının pandemi öncesi seviyelere adete meydan okuduğuna yönelik değerlendirmelerde bulunan TD Securities analistleri ise Eylül ayına kadar 1.821 dolar altında kırılma ile bir ayı trendinin olmasının muhtemel olduğu belirtiliyor.

Altın Yükselecek Mi?

Sponsorlu

Gram Altın Ne Kadar?

Gram altın fiyatı hafta ortasında 965 lira seviyelerinden işlem görmeye devam ediyor. 20 Temmuz itibariyle 965 TL seviyelerine gerileyen gram altın, ons altının 1.707 dolar seviyelerine kadar gerilemesinin ardından düşüş eğilimi ile dikkat çekmişti. İç piyasalarda altın fiyatlarında hareketlilik hafta boyunca devam edecek. Altın Yükselecek Mi?

Çeyrek Altın Ne Kadar?

Çeyrek altın fiyatı 1.613 lira satış fiyatı ile piyasalarda hafta ortasında işlem görmeye devam ediyor. 1.599 lira alış fiyatı ile yeni güne devam eden çeyrek altın, günün ilk yarısında negatif bir görünüm çizmeye devam ediyor. Altın Yükselecek Mi?

Yarım Altın Ne Kadar?

Yarım altın fiyatlarında ise 3.225 lira seviyesi satış seviyesini belirlerken, 3.187 lira seviyesi ise alış fiyatı olarak görülüyor. Altın Yükselecek Mi?