DOLAR
18,0943
EURO
18,3764
ALTIN
1.026,90
BIST
2.998,74
,

Altın İçin Bu Seviyelere Dikkat! 26 Haziran

Altın İçin Bu Seviyelere Dikkat! 26 Haziran
Sponsorlu
26.06.2022 17:02
0
A+
A-

Altın Yatırımcısı İçin Kritik Açıklama Her An Gelebilir! Altın İçin Bu Seviyelere Dikkat! Altında Beklenmedik Rakamlar Gündem Oldu!

Altın İçin Bu Seviyelere Dikkat! Küresel piyasalarda ons altın fiyatlarındaki hareket yakından takip ediliyor. İçerde ise gram, çeyrek ve cumhuriyet altını yatırımı olanlar son seviyelerden endişe duyuyor. Uzmanlara göre altın piyasaları yeni yön bulmak için katalizör arayışına devam ediyor. Peki, altın yatırımcılarını neler bekliyor? İşte uzmanlardan gelen beklenmedik altın hedefleri…

Altın yatırımcısının gözü kulağı ABD Merkez Bankası (FED) Başkanı Jerome Powell’ın açıklamalarında. ABD Kongresi’nde enflasyon ve resesyonla ilgili yapacağı yorumları yakından takip edilecek. Altın fiyatlarında ciddi bir düşüş görülmesi bekleniyor. İçerde ise dolar kurunda yaşanan hareket ve ons altının geri çekilmesi çelişkili bir durum yaratıyor. Gram altın fiyatlarında yeni hedefler dikkat çekti. Altın yatırımı düşünenleri ise kısa vade bekleyen riskler yeni stratejilerin yapılması gerekliliğini ortaya koyuyor.

Uluslararası Finans Kurumu Altın İçin Kritik Seviyeyi Açıkladı!

İsviçre Zürih merkezli köklü banka ve finans kuruluşu olan Credit Suisse, altın için kritik öneme sahip beklenmedik rakamları açıkladı. Altının bir sonraki yönünün tahmin edilmesi için kritik seviye olarak 1.787 dolar seviyesine işaret edildi. Bu rakamın yanı sıra 1.874 – 1.879 dolar bandının da önemli bir hedef olduğuna işaret edildi. Analistlere göre altının teknik görünümünde dikkat çeken seviyeler, yurt içinde gram altın fiyatlarında da etkisini gösterme potansiyeli ile dikkat çekiyor.

Credit Suisse, 1.787 doların altında olsa bile 2 yıllık aralığın altının 1.691 – 1.677 dolardan test edilmesi için aşağı yönlü bir hareket beklendiğine dikkat çekti. Ancak aşağıda önemli bir tepenin de kurulduğu aktarılıyor. Daha geniş aralıkta ise kısa vadeli riskin çok daha yüksek olduğu ifade edildi. Küreselde altın fiyatlarında yaşanan bu tür oynaklıklara karşın yatırımcıları farklı riskler beklemeye devam ediyor.

Sponsorlu

Altın Yatırımcıları Bu Açıklamaya Odaklandı!

ABD Merkez Bankası (FED) Başkanı Jerome Powell tarafından yapılacak açıklama altın yatırımcısını tedirgin ediyor. Düşüş beklentisinin oluştuğu son günlerde yeni açıklamanın ciddi etkisi olması bekleniyor. Ekonomik yavaşlamaya dair uyarıların artması ile FED Başkanı Powell’ın enflasyon ve para politikasına ilişkin ABD Kongere’sinde vereceği mesajlara tüm dünya odaklanmış durumda.

Spot altında değer kaybı ise devam ediyor. Merkez bankalarının fiyat baskılarını dizginlemek için sıkılaşma politikalarına ve bu adım ile küresel büyümeye etkisine odaklanılması ile gerileme sürüyor. Ons altında yaşanan geri çekilmelere rağmen gram altında ise dolar kurunun da etkisiyle yukarı yönlü bir hareket takip edilmeye devam ediyor. Uzmanlar ise piyasalarda görülen bu hareketlere karşı yatırımcıları uyarmaya devam ediyor.

Altın İçin Bu Seviyelere Dikkat!

Sponsorlu

Gram Altın Ne Kadar?

Altın İçin Bu Seviyelere Dikkat! Gram altın fiyatları 24 Haziran Cuma hafta kapanışında da hareketli seyrine devam ediyor. Hafta başında görülen hareket ile benzer bir seyir takip eden gram altın, 1.019 lira seviyesi ile dikkat çekiyor. Ons altın fiyatı ise hafta sonu öncesinde 1.827 dolar seviyesi ile dikkat çekti. Altın fiyatlarının hafta kapanışının ardından iki gün boyunca sakin seyretmesi bekleniyor. Yeni haftada ise yön arayışı devam edecek.

Çeyrek Altın Ne Kadar?

Altın İçin Bu Seviyelere Dikkat! Çeyrek altında ise çelişkili bir durum söz konusu. 1.678 lira seviyesinden işlem gören çeyrek altın, yatırımcıları ile risk teşkil etmeye devam ediyor. Piyasa uzmanlarına göre altın yatırımına ilişkin yeni seviyelerin takip edilmesi önemli bulunuyor. FED’in açıklamaları ve küresel piyasalarda görülen enflasyon ve resesyon riskine de bağlı olarak güvenli liman olarak tercih edilen altın fiyatlarında da riskler devam ediyor.